Spotify z własną funkcją stories

Spotify z własną funkcją stories

Popularna funkcja stories może niedługo trafić na Spotify'a. Firma zaktualizowała właśnie swój największy mix świątecznych piosenek - „Christmas Hits” - i zaprosiła do wypróbowania opcji kilku znanych artystów. Swoje stories dodali m.in. Pentatonix i Jennifer Lopez. Jak to wygląda?


Twórcy aplikacji potwierdzili, że testują różne funkcjonalności, które mogłyby się spodobać fanom playlist i udostępnianych w niej albumów muzycznych.Czy dodanie stories do Spotify byłoby dobrym pomysłem? Z funkcji korzysta już wiele topowych aplikacji, w tym Instagram, Snapchat, YouTube, czy nawet biznesowy LinkedIn. Przykładowe działanie stories możemy zobaczyć osobiście, wchodząc np. w świąteczną playlistę:

Nad nazwą playlisty pojawia się znane nam wszystkim klikalne kółko, które wyświetla krótkie filmiki z pozdrowieniami wybranych muzyków. Oczywiście nie ma co nastawiać się na wielkie „wow” - stories jak stories. Spotify informuje, że to tylko testy, a dopiero reakcja użytkowników zweryfikuje przydatność takiego dodatku.

 

Co myślicie o dodaniu stories do Spotify? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.