Denerwuje Cię artysta na Spotify? Już wkrótce go zablokujesz

Denerwuje Cię artysta na Spotify? Już wkrótce go zablokujesz

Trafienie na znienawidzonego artystę na Spotify jest najbardziej wkurzającą rzeczą zaraz po przymierzaniu spodni. Pierwszy wymieniony problem trzeciego świata już wkrótce zostanie rozwiązany. Na drugi będziemy musieli jeszcze poczekać. 


Twórcy serwisu Spotify zaczęli testować możliwość zablokowania konkretnego wykonawcy w wersji aplikacji na telefony z systemem iOS. Funkcja ma pozwolić na wyciszenie danej piosenki, przez co już nigdy przypadkowo jej nie usłyszymy lub całej twórczości artysty. Gdy natrafimy na wyciszoną przez nas treść, to aplikacja automatycznie przewinie dany kawałek.Wprowadzane zmiany przez Spotify mają związek z głośną aferą w świecie muzyki związaną z R. Kellym. Jest to muzyk, który wiele razy został oskarżony o liczne nadużycia na tle seksualnym. Artysta był skrytykowany przez opinię publiczną, a wielu użytkownikom nie podobało się, że jego utwory nadal są polecane w serwisie i wciąż na nie natrafiają. Rozpoczęto więc akcję protestacyjną, która polegała na używaniu w postach hashtaga #MuteRKelly. 

Niezależnie od tego czy zgadzamy się z samą akcją protestacyjną, testowana funkcja z pewnością byłaby mile widziana wśród użytkowników Spotify. Aktualnie jest dostępna tylko dla wąskiego grona użytkowników, jednak prawdopodobnie wkrótce dostęp do niej otrzymają wszyscy.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.