Specyfikacja nowej konsoli Microsoftu ujawniona!

Specyfikacja nowej konsoli Microsoftu ujawniona!

Na ten moment czekali praktycznie wszyscy fani konsol ze stajni Microsoftu. Przez długi czas o Project Scorpio dowiadywaliśmy się tylko dzięki zewsząd nadciągającym plotkom, brakowało oficjalnych informacji od producenta. Dzisiaj natomiast dzięki redakcji Digital Foundry otrzymaliśmy naprawdę solidną garść faktów o nowym sprzęcie, który według zarządu XBOX-a ma prezentować znacznie większe możliwości od najmocniejszych konsol konkurencji.


To, co do tej pory najbardziej nurtowało osoby oczekujące na Project Scorpio to specyfikacja tej konsoli. Nie wiedzieliśmy o niej praktycznie nic, lecz jak się okazuje - cierpliwość popłaca. Redakcja Digital Foundry, która na wyłączność dostała pierwsze oficjalne informacje na temat nowego sprzętu od Microsoftu, postanowiła wyjawić jak prezentować się będą "wnętrzności" nowego XBOX-a. Trzeba przyznać - przedstawione parametry wskazują na to, że będziemy mieć do czynienia z najmocniejszą konsolą wszech czasów.

Procesor będzie bowiem składał się z ośmiu rdzeniu o taktowaniu 2,3 GHz i przede wszystkim oparty będzie o najnowszą technologię, co przyczynić ma się do wzrostu wydajności o 31% względem poprzednika. Ponadto konsola zaoferuje nam 12 GB pamięci obliczeniowej, czyli o 4 więcej aniżeli w PlayStation 4 Pro, czy XBOX One. Fani kina natomiast otrzymają napęd Blu-ray 4K. Microsoft stawia także na granie w możliwie jak największej rozdzielczości, co według podanej specyfikacji poskutkuje wyświetlaniem dedykowanych produkcji w natywnym 4K.

Porównanie najważniejszych kwestii w formie tabelki stworzył serwis Eurogamer (do którego zresztą Digital Foundry należy), więc bez problemu możecie spojrzeć jak prezentuje się Project Scorpio na tle innych konsol.Niewątpliwie ciekawą rzeczą będzie także wsteczna kompatybilność, która obejmie produkcje z XBOX One oraz XBOX 360. Gry odpalone na Project Scorpio mają działać przede wszystkim płynniej i lepiej - a wszystko to dzięki opisanej powyżej, mocnej specyfikacji. Tytuły mają wyglądać również lepiej - krawędzie trójwymiarowych obiektów mają zostać wygładzone.Microsoft zaznacza też, że Project Scorpio to nie rozszerzenie do Xbox One, jak to jest w przypadku konsoli od Sony. Ma to być zupełnie nowy produkt celujący w natywną rozdzielczość 4K i niezwykłe doświadczenia płynące z rozgrywki. Poniżej znajdziecie jedyne zdjęcie przedstawiające nową Forzę na Project Scorpio, jakie zostało udostępnione przez Eurogamer.Niestety, nic więcej nie wiadomo. Cena, data premiery oraz gry jakie na konsoli się pojawią nadal pozostają tajemnicą, która najprawdopodobniej zostanie odkryta na targach E3 2017. Premiera nowego sprzętu od Microsoftu bowiem jeszcze w tym roku.

Co sądzicie o Project Scorpio? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.