Elon Musk i SpaceX dostarczą światu superszybki Internet!

Elon Musk i SpaceX dostarczą światu superszybki Internet!

Elon Musk i SpaceX zacznie wysyłać w 2019 roku w kosmos satelity, które mają zapewnić superszybki Internet na Ziemi. Czy czeka nas rewolucja?


Satelity od Elona Musk'a i SpaceX mają zapewnić superszybki Internet. Przedsiębiorstwo Elona Musk'a ma w planach stworzyć siatkę 4425 internetowych satelitów w kosmosie.Pierwszy prototyp superszybkiej internetowej satelity ma wylecieć na orbitę jeszcze przed końcem tego roku. Kolejny prototyp wyruszy podbijać kosmos na początku 2018 roku. Początek procesu umieszczania 4425 satelitów na orbicie jest przewidziany na 2019 rok. Do 2024 roku wszystkie satelity mają być już na orbicie. Co dzięki nim zyskamy?


Przede wszystkim satelity od SpaceX pozwolą na dostarczenie superszybkiego łącza szerokopasmowego bez kabli. Patricia Cooper, wiceprezydent SpaceX, mówi, że satelity w przyszłości zapewnią dodatkową przepustowość na łączach szerokopasmowych w systemie SpaceX, co następnie zmniejszy czas oczekiwania w mocno skoncentrowanych populacjach. Czas oczekiwania dotyczy drogi, jaką muszą przebyć dane z jednego źródła do drugiego.


Można by zagłębiać się dalej w internetową specyfikację, jednak dla przeciętnego użytkownika Internetu będzie to niezrozumiałe. Najprościej mówiąc - Elon Musk i SpaceX sprawią, że Internet na Ziemi będzie dużo szybszy i bardziej zaawansowany niż dotychczas. Wprawdzie musimy poczekać na to jeszcze kilka lat, ale pierwsze próby rozpoczną się już niedługo, i to na naszych oczach.


 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.