Spaceman z Tesli odegrał bardzo ważną rolę we wczorajszym starcie Falcon Heavy!

Spaceman z Tesli odegrał bardzo ważną rolę we wczorajszym starcie Falcon Heavy!

Wczorajszy start rakiety Falcon Heavy od SpaceX był nie tylko wydarzeniem dnia, ale wydarzeniem, które zapamiętamy na bardzo długo. Szczególnie że przy okazji firma Elona Muska wykonała genialną akcję promocyjną Tesli. Zdjęcia Spacemana w Tesli Roadster już obiegają internet, ale okazuje się, że specjalny skafander miał ważne zadanie do wykonania. 


Chociaż niektórym Starman zasiadający w Tesli Roadster może przypominać Stiga z Top Gear, to jest on po prostu manekinem. Okazuje się jednak, że miał on większy cel, niż zabawnie wyglądający ładunek, który posłużył reklamie Tesli.

Elon Musk na konferencji po starcie Falcona Heavy przyznał, że "kierowca" kosmicznej Tesli miał na sobie właściwy, oficjalny skafander od SpaceX, a nie atrapę czy niefunkcjonalny prototyp! Jest to kombinezon, który został zapowiedziany w zeszłym roku na Instagramie przez Elona i będą z niego korzystać astronauci przebywający w przestrzeni kosmicznej. Podczas wczorajszej próby skafander spełnił wymogi NASA, które muszą być przetestowane w specjalnych warunkach.
Parafrazując słowa Muska, szef SpaceX powiedział, że łatwo jest zrobić kombinezon dla astronauty, który jest funkcjonalny, albo po prostu ładny. Bardzo trudno jest natomiast zrobić kombinezon, który zawierałby te dwie cechy, a przecież każdy chce wyglądać dobrze. Zwłaszcza w kosmosie.Jak widać, udało się. Spaceman w swojej Tesli wygląda świetnie, a ponadto potwierdził, że skafander od SpaceX nadaje się do lotów w kosmos. Albo jak to lepiej ujął Musk - możesz po prostu go założyć i skoczyć w próżnię!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.