Sony wchodzi na rynek dronów

Sony wchodzi na rynek dronów

Sony niedawno ogłosiło, że nowa linia urządzeń będzie nazywać się Airpeak. Dokładne informacje wciąż nie są znane. Projekt wejdzie w życie prawdopodobnie już wiosną 2021 r.


Co wiemy na pewno? Linia Airpeak skoncentruje się na dwóch segmentach: kreatywnym wideo oraz przemysłowym. Jak podano w informacji prasowej, mają nadzieję, że przyczynią się do dalszego rozwoju branży rozrywkowej oraz poprawy wydajności i oszczędności w różnych branżach. Chcą, aby korzystanie z ich dronów wiązało się z najwyższym poziomem bezpieczeństwa i niezawodności w środowiskach, w których było to trudne w przeszłości.

Źródło: sony.net


Japoński producent na swojej stronie będzie regularnie aktualizować informacje związane z projektem i uzyskiwać informacje zwrotne od użytkowników dronów w ramach współtworzenia, aby przygotować się do wdrożenia projektu już wiosną 2021 roku.

Warto wspomnieć, że Sony nie ma doświadczenia w produkcji samych dronów. Natomiast zna się bardzo dobrze w tworzeniu małych i lekkich aparatów o sporych możliwościach. Z całą pewnością to dobry początek, ale czy efekty zadowolą użytkowników? Miejmy nadzieję, że dowiemy się już wkrótce.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.