Sony wprowadzi opcję zarabiania na trofeach!

Sony wprowadzi opcję zarabiania na trofeach!

Możliwość zdobywania przeróżnych osiągnięć czy trofeów w grach często jest motorem napędowym do ukończenia w pełni danego tytułu i odkrycia jego wszystkich sekretów. Tym lepiej, gdy za zdobywanie tego typu odznaczeń można zyskać realną nagrodę.


Na ten pomysł wpadło ostatnio Sony, chcąc rozwinąć swój projekt Sony Rewards, polegający na nagradzaniu graczy za ich osiągnięcia w konkretnych produkcjach. Do tej pory przedsięwzięcie to polegało przede wszystkim na tym, że kupując przedmioty opatrzone logiem firmy, bądź logiem konsoli, można było zdobyć specjalne kody rabatowe. Japoński koncern rusza o krok dalej i postanawia wprowadzić bony pieniężne do wykorzystania w PS Store.Nie będzie to jednak rewolucja, która pozwoli na zarabianie wielkich sum. Założeniem firmy jest jedynie umilenie użytkownikom spędzania czasu na wykonywaniu określonych celów, aby zdobyć dane trofeum poprzez nagrodzenie ich bonem o wartości 10 dolarów. Za każde zdobyte osiągnięcie, w zależności od jego rangi, gracz otrzymywać będzie konkretną ilość punktów, natomiast aby pojawiła się możliwość wymienienia ich na pieniądze, trzeba ich zebrać aż 1000.

  •  1 srebrny pucharek - 1 punkt

  •  1 złoty pucharek - 10 punktów

  •  1 platynowy pucharek - 100 punktów


Jak widać, jest to tylko mały dodatek, który raczej nie pozwoli na zdobywanie za darmo mnóstwa gier. Kolejny problem jest taki, że gracze w Polsce nie będą mieli tej możliwości, ponieważ w naszym kraju projekt Sony Rewards nie jest aktywny.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.