Sony prezentuje nowego pada do PlayStation!

Sony prezentuje nowego pada do PlayStation!

Być może nareszcie skończy się walka wśród graczy konsolowych o to, która z dwóch platform ma lepszego pada. Sony bowiem zaprezentowało nowy kontroler, który został zaprojektowany od nowa przez SCUF Gaming specjalnie dla PlayStation 4 i łączy wszystkie najlepsze cechy obu padów.


SCUF Vantage - tak nazywa się oficjalny i licencjonowany kontroler do PlayStation 4. Wyróżnia się on przede wszystkim zmienionym układem analogów, który teraz przypomina ten znany z Xboxa. Do tego pad może popisać się ogromnymi możliwościami konfiguracyjnymi, dzięki czemu powinien być popularny wśród zawodowców, którzy będą mogli lepiej dostosować pada do swojego stylu gry. Tak wygląda cały zestaw:Od frontu kontroler nie wyróżnia się niczym szczególnym, poza modnym neonowym kolorem, jednak cała magia wydaje się dziać z tyłu:Jak widać do pada z tyłu zostały dodane 4 dodatkowe dźwignie, które można dowolnie wykorzystywać przypisując im daną funkcję. Co ciekawe, w padzie zrezygnowano z wibracji ze względu na chęć zmniejszenia wagi urządzenia, żeby trzymanie go przez długi czas w dłoniach nie męczyło. Tak wygląda kontroler rozebrany na czynniki pierwsze:Urządzenia będą dostępne późnym latem w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w wersji przewodowej za 169.95 dolarów oraz bezprzewodowej za 199.95 dolarów. O dostępności na rynku europejskim póki co nic nie wiadomo.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.