Sony przedstawiło PlayStation VR 2

Sony przedstawiło PlayStation VR 2

W końcu doczekaliśmy się szczegółów dotyczących PlayStation VR2. Gogle wirtualnej rzeczywistości od Sony zostały zaprezentowane wraz ze szczegółową specyfikacją oraz pierwszym tytułem na wyłączność.


Gogle VR nowej generacji od Sony według aktualnych informacji mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Firma wraz z ważnym ogłoszeniem podzieliła się wczoraj zdjęciami nowych kontrolerów PS V2 Sense, które zostaną dołączone do zestawu. Oto one:

Kontrolery PlayStation VR2 Sense


Oprócz tego gigant podał nowe fakty dotyczące specyfikacji urządzenia. Jak się dowiadujemy, gogle będą podłączane poprzez jeden przewód, jednak nie będą już wymagały zewnętrznych kamer. Najważniejsza specyfikacja dotyczy jednak ekranu. Gogle wyposażone będą w ekran OLED 4K HDR 120 Hz. Co więcej, będą posiadały także opcję śledzenia oka, haptykę, mikrofon, 3D audio oraz będą symulowały podwyższony puls bohatera.

Wraz z nowymi informacjami o sprzęcie, Sony przedstawiło pierwszy tytuł na wyłączność na PS VR2. Jest nim Horizon Call of the Mountain, który wydaje się idealną produkcją na tego typu urządznienie.To wszystko to jednak dopiero początek, bowiem jak się dowiadujemy, nad produkcjami VR na urządzenie ma pracować obecnie 17 studiów należących do Sony. Jak sprzęt zostanie odebrany przez graczy? Odpowiedź na to pytanie poznamy najpewniej jeszcze w tym roku.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.