Sony blokuje rozgrywkę w Fornite między PlayStation 4 a Nintendo Switch

Sony blokuje rozgrywkę w Fornite między PlayStation 4 a Nintendo Switch

Podczas dopiero zakończonych targów E3 Nintendo zaprezentowało lidera gier typu battle royale, czyli Fornite, na swoją konsolę Nintendo Switch. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie Sony, które postanowiło pokrzyżować nieco szyki swojemu konkurentowi - a przy okazji swoim klientom.


Sony tuż po zaprezentowaniu Fornite na Nintendo Switch ogłosiło, że nie pozwoli na rozgrywkę między użytkownikami PlayStation 4 a użytkownikami Nintendo Switch. Następnie koncern poszedł o krok dalej i zakazał używania kont z PlayStation 4 na Switchu, żeby zapobiec synchronizowaniu osiągniętego postępu i zdobytych przedmiotów między obiema konsolami.Co prawda rozgrywkę w Fortnite na PlayStation 4 można crossować z użytkownikami komputerów osobistych, Maców oraz telefonów z systemami iOS i Android. To oczywiście miłe ze strony Sony, ale zabieranie możliwości grania na tym samym koncie na PS4 i Switchu jest jednak zagrywką zdecydowanie przeciwko swoim klientom.

Co prawda Sony wczoraj nawet wystosowało oświadczenie, w którym twierdzi, że zawsze jest otwarte na opinie swojej społeczności, by zapewnić jej jak najlepszą rozgrywkę. Nie wygląda jednak na to, żeby japońska firma zmieniła swoje postanowienia.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.