"Sonic the Hedgehog" ma szansę zostać najbardziej dochodowym filmem opartym na grze w historii!

Kilka dni temu miała miejsce światowa premiera filmu opartego o jedną z najbardziej popularnych postaci w historii gier video. Produkcja korzystająca z uniwersum Sonica, będącego maskotką firmy SEGA, zarobiła ponad 100 milionów $ w premierowy weekend i ma szanse zostać najbardziej dochodowym filmem opartym na grze w historii.


Po opublikowaniu pierwszego zwiastuna filmu Sonic the Hedgehog internet zawrzał. Posypało się mnóstwo negatywnych komentarzy dotyczących wizualnej prezencji tytułowego jeża, a studio Paramount Pictures odpowiedzialne za produkcje filmu odważyło się na pewien zarówno odważny, jak i kosztowny zabieg. Premiera filmu została przełożona o kilka miesięcy, a studio zdecydowało się od zera stworzyć animacje CGI, które nie przypadły do gustu internautom. Ogromy wysiłek oraz fundusze, które producenci zdecydowali się dołożyć do swojego filmu zdecydowanie były warte zachodu. Film w swój premierowy weekend wygenerował ponad 100 milionów dolarów przychodu, znacznie wyprzedzając choćby również wyczekiwane przez wielu -Birds of Prey. Najnowsza produkcja Paramount Pictures zaliczyła tym samym lepszy start niż Detective Pikachu czy Warcraft: Początek. Jeżeli Sonic utrzyma się na swojej obecnej fali zainteresowania ma szanse stać się najbardziej dochodowym filmem, będącym adaptacją gry video.

Film zbiera póki co dosyć pozytywne recenzje nawet wśród fanów pierwowzoru, którzy  w dużej mierze byli nastawieni do owej produkcji dosyć sceptycznie. Premiera Sonic the Hedgehog w polskich kinach będzie miała miejsce 28 lutego. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.