Snax najlepszym graczem turnieju DreamHack Las Vegas 2017!

Snax najlepszym graczem turnieju DreamHack Las Vegas 2017!

Drużyna Virtus.pro z turnieju na turniej zaskakuje nas swoimi umiejętnościami. Jeszcze nie tak dawno byliśmy pod wrażeniem ich gry na ELEAGUE Major 2017 w Atlancie, a dzisiaj w nocy postanowili jeszcze dorzucić cegiełkę w postaci wygranej na DreamHack Masters w Las Vegas. "Złotej Piątce" należą się z tego powodu najszczersze gratulacje. Kolejną miłą informacją jest to, że to właśnie zawodnik z polskiej drużyny otrzymał tytuł najlepszego gracza turnieju DH Masters.


Warto jeszcze raz przypomnieć sobie dzisiejszą noc, kiedy zespół Virtus.pro walczył o puchar z SK Gaming. Spotkanie nie raz zaskakiwało nas spektakularnymi akcjami naszych zawodników i to oni bezsprzecznie zwyciężyli 2:1. Jest to pierwszy wygrany turniej "Złotej Piątki", o którego finale możecie przeczytać w tym miejscu.

xnax

Determinacja i motywacja się opłaciły, ponieważ organizatorzy turnieju DreamHack Masters w Las Vegas doszli do wniosku, że największe umiejętności zaprezentował Janusz "snax" Pogorzelski - gracz drużyny Virtus.pro. Demonstrował je już od pierwszych meczy, kiedy nie raz ratował rundę. Szczyt jednak mogliśmy oglądać na dzisiejszym finale z SK Gaming, gdzie Snax rozgromił w jednej rundzie czterech przeciwników. Tę akcję oczywiście uwieczniono - nawet jeżeli mieliście ją już okazję oglądać to warto zrobić to ponownie, gdyż jest ona po prostu niesamowita:Snax miał także okazję pokonać w Las Vegas trzy drużyny (Fnatic, Astralis oraz SK Gaming), które nie raz zaprzepaściły szanse na wygranie majorów przez Virtus.pro. Tym razem bez większych problemów Polacy przedarli się najpierw przez szwedzkie Fnatic, później Astralis, a dzisiejszej nocy przez SK Gaming. Świadczyć to może tylko i wyłącznie o poprawiającej się formie naszych graczy. Na HLTV.org możemy przejrzeć jak prezentował się rating Janusza we wszystkich meczach DH Masters.

snax2

Na kanale YouTube HLTV.org pojawił się krótki wywiad ze Snaxem, w którym opowiada o swoich odczuciach po turnieju. Wygraną skomentował tak: "Zwycięstwo smakuje bardzo dobrze.". Krótką rozmowę zamieszczamy poniżej:


Teraz pozostaje tylko czekać na grupowe rozgrywki naszych rodaków na IEM Katowice 2017. Jesteśmy pewni, że sobie poradzą i będziemy mieli okazję oglądać ich na żywo w Spodku.

Źródło infografiki: @DreamHack

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.