Snapchat z nawigacją rodem z TikToka. Nadchodzi ważna aktualizacja

Snapchat z nawigacją rodem z TikToka. Nadchodzi ważna aktualizacja

Snapchat testuje nowy - pionowy - sposób nawigacji w zakładce "Odkrywaj", gdzie znajdują się publiczne Stories. Funkcja jest obecnie dostępna dla niewielkiej grupy użytkowników.


Snapchat wydaje się być usługą, która swoje czasy świetności ma już za sobą. Według najnowszych wyników opublikowanych przez spółkę Snap Inc. - dziennie z aplikacji korzysta 229 milionów osób, co jest wynikiem o 20 procent lepszym w porównaniu do zeszłego roku. O upadku "duszka" nie ma więc mowy.

Twórcy aplikacji muszą jednak nieustannie ją ulepszać i przystosowywać do dzisiejszych standardów. Dowodem na to są testy nowego usprawnienia zaczerpniętego wprost z TikToka. Mowa o zmianie sposobu nawigacji w zakładce "Odkrywaj". Do tej pory publiczne Stories przewijało się przesuwając (lub klikając) w prawo lub lewo.Coraz więcej użytkowników zauważa jednak u siebie komunikat, że "od teraz Stories przewijać się będzie pionowo" - czyli dokładnie tak, jak na TikToku. Dotknięcie ekranu poskutkuje wyświetleniem szczegółów danego materiału, a przesunięcie w bok - zamknięcie ekranu podglądu.

Nie wiadomo jednak kiedy nowość zagości u wszystkich użytkowników. Mamy do czynienia dopiero z testami, których czas trwania nie jest określony.

 

Co sądzicie o zmianie na Snapchacie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.