Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Snapchat od jakiegoś czasu oferuje swoim użytkownikom możliwość nakładania filtrów, na których znajdują się obiekty 3D. Wszyscy na pewno znają tańczącego hot - doga, który jakiś czas temu pojawił się w aplikacji. Teraz Snapchat daje nam możliwość stworzenia własnych obiektów 3D dzięki Lens Studio. 


Technologia AR w tym roku bardzo się rozwinęła i dzięki temu można wykorzystywać ją teraz na wiele ciekawych sposobów. Snapchat także zaczął używać jej na swoich filtrach i tym sposobem na ekranie naszych telefonów pojawiły się obiekty w 3D. Teraz firma postanowiła wciągnąć swoich użytkowników do zabawy właśnie przy użyciu tej technologii i tym sposobem powstało Lens Studio, które ma pomóc im w tworzeniu nowych projektów nie tylko trójwymiarowych, ale także dwuwymiarowych.Lens Studio to idealne narzędzie zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy znają się już na tworzeniu podobnych animacji. Program oferuje szablony i przewodniki dla projektów w 2D i 3D. Po zaprojektowaniu i stworzeniu własnego efektu Lens Studio wygeneruje unikalny Snapcode, który pozwoli na przeniesienie go do aplikacji i korzystanie z niego przez 24 godziny. Kod aktywny będzie przez najbliższy rok po jego utworzeniu, więc korzystać z niego będzie można wielokrotnie. Snapcodem podzielić możemy się także z naszymi znajomymi, którzy również będą mogli używać naszego projektu przez najbliższą dobę. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Już nie możemy doczekać się pierwszych projektów stworzonych przy użyciu programu!


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.