Snapchat testuje płatną wersję aplikacji

Snapchat testuje płatną wersję aplikacji

Platformy społecznościowe coraz częściej rozważają wprowadzanie płatnych ofert, które gwarantują więcej funkcji. Opcję abonamentu zaimplementował już m.in. Twitter, natomiast teraz podobną możliwość testuje Snapchat. 


Jak informuje portal The Verge, Snapchat rozpoczął w ostatnim czasie testy płatnej subskrypcji o nazwie Snapchat Plus. Opcja ma umożliwić użytkownikom dostęp do nowych funkcji aplikacji oraz bonusów. Do tych opcji można zaliczyć możliwość oznaczenia jednego ze znajomych jako "przyjaciela nr. 1", co spowoduje przypięcie konwersacji z takim użytkownikiem na górę czatu, a także dostęp do unikalnych ikonek i wiele więcej.Oprócz tego, osoby które zdecydują się skorzystać z "Plusa", otrzymają specjalną odznakę profilu. Snapchat Plus ma kosztować 4,59 euro miesięcznie lub 45,99 euro za rok. Na jego oficjalną premierę musimy jeszcze trochę poczekać, tak samo jak na ceny usługi w Polsce. Snapchat zaznaczył bowiem, że prowadzone testy są dopiero w początkowej fazie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.