Snapchat powraca do dawnego wyglądu!

Snapchat powraca do dawnego wyglądu!

O tym, jak Snapchat stracił popularność i użytkowników pisaliśmy już wielokrotnie, a winna oczywiście jest temu aktualizacja, która całkowicie zmieniła wygląd aplikacji. Wygląda jednak na to, że aplikacja społecznościowa powoli wraca na właściwe tory.


Aktualizacja, która całkowicie zmieniła wygląd aplikacji miała być strzałem w dziesiątkę, który sprawi, że użytkownicy będą spędzali na niej więcej czasu, a reklamodawcy będą chętniej zamieszczali swoje reklamy. Tak się jednak nie stało, bo efekt był wręcz przeciwny.

Według serwisu The Verge twórcy aplikacji zdecydowali się przywrócić niektóre rozwiązania znane ze starszej wersji. Mowa o nich:Teraz po uruchomieniu Snapchata pojawia się ekran kamery, który znowu zapewnia szybki dostęp do dwóch ekranów. Znowu jest obecny ekran z prawej strony, który zawiera Stories od znajomych i te treści oddzielone są od tych sponsorowanych. Rozmowy, które ostatnio odbyliśmy będą natomiast uporządkowane chronologicznie. Dodano także nowy kanał, dzięki któremu można wyszukiwać treści od popularnych twórców i marek.

Aktualizacja jest wdrażana obecnie na iOS, a właściciele Androidów klasycznie będą musieli jeszcze trochę poczekać. Wygląda jednak na to, że Snapchat zaczął słuchać swoich użytkowników, pytanie tylko, czy nie jest na to zbyt późno?

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.