Snapchat otwiera sklep z koszulkami i chce tworzyć przyjaźnie

Snapchat otwiera sklep z koszulkami i chce tworzyć przyjaźnie

Aby zwiększyć interakcję z najbliższymi, Snapchat wprowadził "streak", czyli licznik dni, od kiedy codziennie wymieniamy się ze znajomym przynajmniej jednym zdjęciem. Teraz Snapchat chce jeszcze bardziej rozwinąć się w kierunku zacieśniania więzi. 


Najnowszy pomysł, jaki ma się pojawić na Snapchacie, to Profile Przyjaźni. Zasada działania jest nieco zaczerpnięta z Facebooka, który regularnie przypomina nam o rocznicy znajomości z danymi osobami. Aplikacja po kliknięciu Bitmoji znajomego przekieruje nas do Profilu Przyjaźni, czyli zakładki, w której znajdziemy wszystkie zdjęcia, filmy, czy nawet wiadomości, które wspólnie zapisaliśmy. Dzięki temu będziemy mogli przypomnieć sobie najlepsze chwile, jakie wspólnie z daną osobą przeżyliśmy. Będą one dostępne wyłącznie dla nas i naszego znajomego, więc nie musimy się obawiać, że ktoś zobaczy nasze prywatne fotografie. Inicjatywa może bardzo przypaść do gustu użytkownikom, a z pewnością będzie doskonale służyć zacieśnianiu więzi między nami i naszymi przyjaciółmi.

  

Kolejnym projektem firmy jest wprowadzenie Bitmoji Stories. Będą to obrazki w formie komiksu, na których zobaczymy różne zabawne sytuacje. Głównymi postaciami będziemy my sami oraz nasi znajomi. Aktualnie podobna funkcja działa na prywatnym chacie w aplikacji - gdy wpiszemy jakieś słowo, Snapchat dobiera nam nawiązujące do niego Bitmoji z nami i znajomym, do którego piszemy. Funkcja ma pojawić się już na dniach, a komiksy będziemy mogli oglądać w zakładce "Odkrywaj". Niestety projekt aktualnie dostępny będzie wyłącznie dla użytkowników anglojęzycznych, jednak Snapchat zapowiada stały rozwój i dodawanie do Bitmosji Stories w najbliższym czasie kolejnych urozmaiceń. Możemy zatem liczyć, że już niedługo będziemy mogli oglądać historyjki także po polsku.

  

Dla największych fanów Snapchata i wszechobecnego w nim Bitmoji firma przygotowała specjalną ofertę. Otwarty został Bitmoji Merch, czyli sklep, w którym możemy zamówić koszulkę, naklejki, kubek, czy etui na telefon z nadrukowanym Bitmoji. Znaleźć się na nim możemy my lub nasz znajomy. Taki gadżet może być świetnym i oryginalnym pomysłem na prezent urodzinowy dla znajomego, który jest aktywnym użytkownikiem Snapchata.

Aby kupić coś z Bitmoji Merch, należy przejść do Snap Store i tam złożyć zamówienie. Funkcja będzie działać od 15 listopada, lecz na razie wyłącznie dla Amerykanów, którzy posiadają telefon z systemem iOS. Prawdopodobnie funkcja trafi do Polski, lecz z pewnym opóźnieniem. Nowe dodatki do aplikacji wskazują, że firma dalej chce rozwijać swój produkt i stawia przy tym na więzi, jakie łączą użytkowników korzystających ze Snapchata. Jest to bardzo dobra wiadomość, dająca nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe funkcje, które usprawnią i sprawią jeszcze przyjemniejszym korzystanie z aplikacji.