Snapchat odzyskuje użytkowników i osiąga rekordową popularność

Snapchat odzyskuje użytkowników i osiąga rekordową popularność

Aplikacja Snapchat już od blisko trzech lat walczy z wieloma problemami. Głównym jest coraz mniejsza liczba pobrań, która wpływa na spadek wartości akcji spółki na amerykańskiej giełdzie. Wszystko jednak wskazuje, że użytkownicy znanej aplikacji zaczęli do niej powracać.


Miliardy dolarów w przeciągu kilku miesięcy - tyle jeszcze w zeszłym roku tracił Snapchat w wyniku spadku popularności aplikacji. Ostatnie wyniki dotyczące liczby pobrań jednak całkowicie zmieniają tę sytuację.Według nich, w ostatnim kwartale dzienna liczba użytkowników zwiększyła się o 13 milionów w stosunku do poprzedniego kwartału. Oznacza to tym samym, że obecnie z aplikacji korzystają 203 miliony osób dziennie, co stanowi rekordowy wynik w historii Snapchata.Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Główny stanowi jednak optymalizacja aplikacji, która od jakiegoś czasu jest dużo bardziej płynna nawet na słabszych urządzeniach. Dodatkową przewagę Snapchatowi dały filtry, które zmieniają płeć fotografowanej osoby. Szał na tego typu nowość można porównać do fenomenu FaceApp'a, który został w kilka dni pobrany przez miliony osób, tylko i wyłącznie przez możliwość postarzenia zdjęcia. Do tego wszystkiego, twórcy aplikacji dodali wiele funkcjonalności, których mogło brakować użytkownikom, a od jakiegoś czasu dostępne były już m.in. na Instagramie. Jak będą wyglądały kolejne miesiące pod względem wyników Snapchata? To pozostaje zagadką, ale my mamy nadzieję, że twórcy aplikacji nadal będą stawiali na jej usprawnianie.

Źródło: TheVerge

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.