Snapchat planuje wprowadzenie algorytmów do kolejności stories

Snapchat planuje wprowadzenie algorytmów do kolejności stories

Snapchat planuje duże zmiany w swojej aplikacji. Nie jest to jednak związane z niedawną dużą awarią, o której pisaliśmy tutaj. Awarie zdarzają się nawet największym i najlepszym, a powód zmian wprowadzanych przez Snapchata jest naprawdę niepokojący. 


Chodzi oczywiście o pieniądze i wyniki finansowe Snapchata. W 3 kwartale 2017 roku firma straciła 443 miliony dolarów, czyli cztery razy więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Około 40 milionów dolarów straty było związanych z niesprzedanymi okularami Snapchat Spectacles. Według The Information w magazynach w Chinach zalegają setki tysięcy niesprzedanych okularów od Snapchata.Snapchat w takiej sytuacji musi poczynić konkretne kroki. Evan Spiegel, szef Snapchata widoczny na powyższym zdjęciu, planuje wprowadzić do snapchatowych stories algorytm. Aktualnie Snapchat porządkuje nasze Stories w kolejności od najnowszego do najstarszego. Zmiana algorytmu ma polegać na tym, że Stories będą wyświetlały się według powiązania z zainteresowaniami użytkowników. Spiegel wierzy, że to rozwiązanie poszerzy grono użytkowników Snapchata.

Z drugiej jednak strony Spiegel dzieli się swoimi obawami. Zdaje on sobie sprawę, że zmiany mogą źle wpłynąć na aplikację w krótkim okresie, a firma nie jest w stanie przewidzieć reakcji użytkowników Snapchata. Mimo to firma jest w stanie podjąć takie ryzyko, gdyż wierzy, że wprowadzone zmiany w końcu przyniosą pożądany efekt, a pokazywanie odpowiednich Stories odpowiednim użytkownikom spotka się z większym entuzjazmem reklamodawców.

Zmiany proponowane przez Snapchata są duże, jednak aby utrzymać się na rynku wśród Facebooka, Instagrama czy WhatsApp'a, którzy skutecznie kopiują pomysły żółtej firmy, należy takich zmian dokonywać. Albo podpatrywać u konkurencji, która już wcześniej wpadła na podobne rozwiązanie.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.