Snapchat idzie na wojnę z TikTokiem. Poznajcie Spotlight

Snapchat idzie na wojnę z TikTokiem. Poznajcie Spotlight

Snapchat ogłosił właśnie funkcję Spotlight, która ma stanowić odpowiedź na popularność TikToka oraz Reels. Użytkownicy będą mogli wyróżnić swoje najlepsze Stories, a przy okazji... zarobić miliony dolarów.


Nie da się ukryć, że Snapchat stoi nieco w cieniu najpopularniejszych platform społecznościowych. Jego baza aktywnych użytkowników utrzymuje się na stabilnym poziomie, lecz już nie pociąga tłumów tak, jak robił to kiedyś. Deweloperzy jednak regularnie dodają do usługi naprawdę interesujące funkcje, które z pewnością stanowią ciekawe urozmaicenie dla konsumentów.

Za przykład niech posłuży wprowadzona dziś nowość o nazwie Spotlight. Osoby odpowiedzialne za Snapchata chcą, by użytkownicy nieco częściej dzielili się publicznie swoimi kreatywnymi filmikami. Dlatego też każdy użytkownik otrzyma opcję wyróżnienia nagranych materiałów.

Filmy trafiające do sekcji Spotlight mogą trwać maksymalnie 60 sekund. Będą one widoczne przez wszystkich - Snapchat chce stworzyć możliwie jak najobszerniejszą bazę viralowych treści. To nie wszystko.Osoby, których Snapy zostaną wyświetlone największą liczbę razy (podczas jednego dnia) otrzymają milion dolarów. Nie wiadomo jak będzie prezentował się podział tej puli, lecz i tak mówimy o dosyć sporej zachęcie.

Nowa funkcja na Snapchacie to niewątpliwie odpowiedź na rosnącą popularność TikToka oraz Reels od Instagrama. Kto wie, może Spotlight nieco zwiększy zainteresowanie usługą?

Niestety - opcja nie będzie na starcie dostępna w Polsce. Na razie skorzystają z niej wyłącznie mieszkańcy USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech i Francji. Do nas trafi "wkrótce".

 

Korzystacie jeszcze ze Snapchata? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.