Snapchat zacznie działać szybciej. Wyciekł specjalny tryb Alpha

Snapchat zacznie działać szybciej. Wyciekł specjalny tryb Alpha

Od dłuższego czasu Snapchat traci aktywnych użytkowników, a co za tym idzie, także pieniądze. W listopadzie zeszłego roku twórcy obiecywali, że aplikacja na system Android doczeka się optymalizacji. Ten moment nastąpi już całkiem niedługo.


Kilka dni temu w sieci pojawił się przeciek, prezentujący Snapchat Alpha, czyli specjalny tryb, po którego aktywacji aplikacja staje się lżejsza i po prostu szybsza. Szkoda jednak, że nastąpiło to dopiero teraz, kiedy z programu zrezygnowało bardzo dużo osób. Na poniższym materiale znajdziecie porównanie prędkości działania Snapchata z włączoną nową funkcją i bez niej.Na pierwszy rzut oka można zauważyć kilka zmian graficznych, lecz aby ocenić to, czy Snapchat Alpha faktycznie poprawia wydajność działania na telefonach z systemem Android każdy użytkownik musi wykonać własny test.

Aktualizacja jeszcze nie jest dostępna publicznie, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Tak czy inaczej, dobrze że Snapchat stara się naprawić największe swoje wady, ale czy te próby pomogą mu w odzyskaniu straconych użytkowników?

Źródło: xdadevelopers.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.