Smashcast - efekt współpracy Hitboxa i Azubu

Smashcast - efekt współpracy Hitboxa i Azubu

Już w okolicach stycznia tego roku byliśmy świadkami oficjalnego przyjęcia Hitboxa pod skrzydła firmy Azubu. Obie strony w planach miały wspólnymi siłami stworzyć całkiem nową platformę, z naciskiem na posiadaczy urządzeń mobilnych, a także skupić się na technologii monetyzacji. Właśnie teraz możemy oglądać efekt ich pracy, ponieważ w chwili obecnej Hitbox i Azubu to - Smashcast. Więcej informacji poniżej!
Na oficjalnym blogu Hitboxa twórcy poinformowali i podzielili się ciekawymi wieściami na temat przyszłości współpracy Hitboxa i Azubu. Zapowiedziano ruszenie nowej platformy i aplikacji mobilnej obsługiwanych przez powyższy "duet" połączony w jedną firmę, która zapewni najlepsze osiągi w zakresie e-sportu i gamingu. Mowa tu o Smashcast.
Od dzisiaj jeśli spróbujemy wejść zarówno na hitbox.tv lub azubu.tv, momentalnie zostajemy przekierowani do nowej witryny jaką jest Smashcast. Aktualizacje mobilne także zostaną automatycznie zresetowane do nowej nazwy firmy i zestawu funkcji Smashcast.

Nowym prezesem firmy został Mike McGarvey, CEO Azubu, natomiast Martin Klimscha, wcześniejszy szef Hitboxa, aktualnie jest Europejskim Dyrektorem Generalnym Smashcast.

Poznaliśmy wiele nowych funkcji i nowości, które oferuje świeża witryna.. Są to m.in. własne studio firmy, które umożliwia nadawanie na żywo w 4k 60 FPS. Studio posiada wszystko co potrzebne do pracy i będzie wykorzystywane do produkcji własnych oraz, co ciekawe, będzie w pełni udostępniane  wszelkim partnerom firmy na turnieje lub ligi. Pomysłową funkcją jest na pewno wprowadzenie tzw. "Hype-o-Meter". Widzowie będą mogli klikać na emotki oraz loga drużyn by im kibicować. Emotki będą przelatywać po ekranie streama i... walczyć ze sobą. Pod live'm ukaże się bowiem listwa pokazująca na bieżąco, która drużyna ma przewagę. Firma dodała także integrację z czatem głosowym Discord. Smashcast posiada dodatkowo pełne wsparcie dla gier VR, które można oczywiście oglądać w 360 stopniach.

Nową stronę w pełnej okazałości możecie zobaczyć tutaj!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl