Nagrywanie połączeń na Skype nareszcie możliwe!

Nagrywanie połączeń na Skype nareszcie możliwe!

Microsoft nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o rozwój jednej z najpopularniejszych platform głosowych. Skype, bo o nim mowa, doczekał się bowiem opcji nagrywania przeprowadzanych rozmów.


Gigant zdecydował się na wprowadzenie tej funkcji dopiero po przeszło 15 latach od premiery programu. Jest ona dostępna na ten moment na wszystkich platformach oprócz Windowsa 10 - na tym systemie pojawi się za kilka tygodni. Jak ją aktywować?

Od teraz rozmowy Skype będą mogły być nagrywane i zapisane na chmurze


Wystarczy nacisnąć symbol plusa u dołu ekranu i zaznaczyć opcję "rozpocznij nagrywanie". Po tym kroku każdy uczestnik rozmowy dostanie powiadomienie o tym, że konwersacja jest przechwytywana. Po zakończeniu wideo zostanie zamieszczone na czacie i będzie można je pobrać lub udostępnić innym przez 30 dni.

Microsoft planuje również wprowadzić potwierdzenie odczytania wiadomości oraz całkowitą przebudowę wyglądu aplikacji, aby przypominała jak najbardziej wersję mobilną.

Źródło: techcrunch.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.