DG z własną marką streetwearową!

DG z własną marką streetwearową!

Dariusz Gutkowski to dosyć wszechstronny twórca internetowy. Znany jest głównie jako świetny kucharz oraz vloger. Dziś do grona jego projektów doszedł internetowy sklep z ubraniami, a dokładniej - własna marka streetwearowa.


Moda uliczna to dosyć skomplikowane zjawisko i często budzące dosyć negatywne skojarzenia. Pozwólcie jednak, że już więcej nie będziemy tłumaczyć słowa "streetwear", bo raczej polski w tym przypadku nie ma swojego dobrego odpowiednika.

Jednym z wielu elementów, który pozwala rozróżnić ubrania streetwearowe od "zwyczajnych" to przystosowanie się do obecnie panujących trendów i zazwyczaj rezygnacja z masowej produkcji. Trudno jednak jednoznacznie zdefiniować termin "streetwear".

Tak się składa, że na polskim rynku mamy do czynienia właśnie z powstaniem nowej marki odzieżowej o nazwie Unfollow, której pomysłodawcą i realizatorem polski YouTuber, DG. Jak twierdzi Darek, "wszystkie ubrania i dodatki są zaprojektowane i zrobione w Polsce, z polskich materiałów". Mamy więc do czynienia z dosyć prestiżowym (trochę szkoda, że to słowo kojarzy się teraz głównie z pewnym YouTuberem) i unikalnym przedsięwzięciem. Ale chyba najważniejszym aspektem jest to, co oferuje wspomniana marka i ile trzeba za to zapłacić.Po wejściu na Unfollow, naszym oczom ukażą się do wyboru cztery zakładki: Ready-To-Wear, Hats, Jewellery oraz Accessories.W pierwszej znajdziemy na chwilę obecną dwie koszulki (czarną oraz neonową zieloną) z napisem "influencer" - za sztukę trzeba zapłacić 135 zł. Po zjechaniu niżej ujrzeć można sześć bluz (trzy kolory) - każda po 270 zł.

Zakładka Hats kryje rzecz jasna czapki, a dokładniej ich dwa rodzaje - bez daszka i z daszkiem (kolory do wyboru to czarny, różowy, żółty, pomarańczowy, biały oraz beżowy). Za egzemplarz musimy uiścić opłatę w wysokości 70 zł.Naszyjnik w kształcie karabinu maszynowego (150 zł), pocisku (150 i 170 zł) oraz nieśmiertelnika (170 zł) to część dostępnych produktów w sekcji Jewellery. Oprócz tego znajdziemy tam bransoletki - ich cena waha się od 70 do 120 zł.

Najmniej przedmiotów znajduje się w zakładce Accessories. Obecnie możemy nabyć jeden wzór etui na telefon (napis Unfollow) w dwóch kolorach - różowym oraz czarnym. Co myślicie o sklepie Darka? Piszcie!

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.