Skate 4 będzie grą free-to-play. Fani są wściekli

Skate 4 będzie grą free-to-play. Fani są wściekli

Skate 4 będzie grą darmową z mikropłatnościami - taką informację przekazali deweloperzy. Za prawdziwe pieniądze kupimy jednak wyłącznie przedmioty kosmetyczne i niestanowiące przewagi udogodnienia.


Właśnie poznaliśmy szereg szczegółów na temat nadchodzącej gry Skate 4 od studia Full Circle. Jak się okazuje, finalnie zadebiutuje ona pod nazwą skate. i zostanie udostępniona zupełnie za darmo w modelu free-to-play.

Ogłoszenie to natychmiastowo zdenerwowało fanów cyklu, którzy oczekiwali czegoś zupełnie innego. Najbardziej obawiają się oni, że zaimplementowane w tytule mikropłatności będą dawać przewagę osobom decydującym się na zainwestowanie prawdziwych pieniędzy.Osoby odpowiedzialne za produkcję uspokajają graczy i obiecują, że w skate. nie doświadczymy elementów np. ukrytych za paywallem. Nie będzie dało się także kupić bonusów dających przewagę innym:
Chcę, aby było bardzo jasne, że to nie jest gra typu pay-to-win. Nie będzie żadnych obszarów rozgrywki ukrytych wyłącznie za płatną ścianą. Gracze nie będą mogli kupić żadnych korzyści zmieniających rozgrywkę. Wierzymy, że najlepsze modele biznesowe są oparte na szacunku, zaufaniu i przejrzystości i chcemy stworzyć zdrowy model, który pozwoli nam na dalsze inwestowanie w grę.

Sporo osób wątpi w te zapewnienia - zwłaszcza że wydawcą tytułu jest firma Electronic Arts znana z "zabijania" swoich gier natrętnymi mikropłatnościami. Na ten moment nie wiemy jednak, kiedy skate. zadebiutuje na rynku. Należy więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Planujecie zagrać w skate.? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.