Skarbówka bierze się za patostreamerów!

Skarbówka bierze się za patostreamerów!

Można powiedzieć, że temat zjawiska jakim jest patostreaming, na jakiś czas nieco ucichł. Stało się tak m.in. za sprawą przedstawiania problemu przez media, organizacje pozarządowe oraz działaniami YouTube, który zaostrzył swoją politykę w tym aspekcie. Nie zmienia to jednak faktu, że twórcy odpowiedzialni za te treści, nadal mogą liczyć się ze sporymi konsekwencjami swoich działań. 


Jak informuje portal Gazeta Prawna, patostreamerzy są obecnie na celowniku Krajowej Administracji Skarbowej, która ma prześledzić ich nielegalne działania związane ze zbieraniem funduszy online poprzez "donejty", nielegalny hazard internetowy, a także handel kosztami.

Odpowiedzialne za zebranie dowodów na tego typu nieuczciwe procedery Cybercentrum, współpracuje z departamentem przestępczości ekonomicznej, do którego przekazuje zidentyfikowane materiały. Jak informuje portal, Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi także czynności dowodowe w terenie, które mają na celu wyjaśnienie spraw, w które zamieszani mają być m.in. patostreamerzy. Wszelkie materiały dowodowe są przekazywane tym samym do innych służb.Jak się okazuje, Cybercentrum skupia się obecnie nie tylko na patostreamerach, ale na wszelki innych nielegalnych działaniach online, w które także mogą być zaangażowani niektórzy twórcy. Chodzi głównie o kwitnący proceder nielegalnych gier hazardowych w sieci. Wszystko wskazuje na to, że przestępcy skarbowi w internecie to narastający problem, z którym skarbówka zamierza walczyć na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Źródło: Gazeta Prawna

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.