Skandal na turnieju CS:GO. Polska drużyna powtórzy wygrany mecz

Skandal na turnieju CS:GO. Polska drużyna powtórzy wygrany mecz

Wczoraj wieczorem w internecie głośno zrobiło się o aferze związanej z turniejem Flashpoint w CS:GO. Polska drużyna Anonymo Esports prawdopodobnie będzie musiała powtórzyć wygrany mecz przeciwko Ninjas in Pyjamas. Szwedzka drużyna zaskarżyła wynik spotkania po tym, jak w czasie meczu nastąpił problem techniczny z internetem.


Anonymo Esports radzi sobie w ostatnim czasie naprawdę dobrze. Zwycięstwo drużyny Snaxa nad NiP w ostatni piątek okazało się sporą niespodzianką i wielkim sukcesem drużyny na turnieju Flashpoint. Team jednak nie nacieszył się długo sukcesem, ponieważ szwedzki zespół postanowił złożyć protest do wyniku spotkania, a dokładniej problemów technicznych, jakie w jego trakcie wystąpiły.

W oficjalnym oświadczeniu NiP wspomniało o utracie pakietów w czasie meczu rzędu 30% - 40%, a także licznymi problemem z serwerami, co miało przełożyć się na ostateczny wynik spotkania. W komentarzach czytaliśmy jednak wiele opinii mówiących o nieuzasadnionym proteście. Według wielu, takie utraty pakietów uniemożliwiłyby całkowicie grę, a zespół sam zgodził się na kontynuację rozgrywki.

 Wbrew takim opinion, organizatorzy turnieju Flashpoint przedstawili swoje oświadczenie, w którym poinformowali o powtórzeniu meczu.

 


Protest w sprawie ponownego rozegrania meczu zgłosił już polski zespół, który otrzymał olbrzymie wsparcie fanów i znanych esportowych osobistości. Według strony Anonymo, ich zdanie nie zostało nawet wzięte pod uwagę. W oświadczeniu polskiego zespołu czytamy m.in.:
Jesteśmy obecnie pod naciskiem organizatorów oraz NiP-u, którzy nalegają na powtórzenie piątkowego meczu. Podczas przerwy technicznej zaoferowaliśmy przesunięcie spotkania, kiedy tylko dowiedzieliśmy się o problemach naszych przeciwników, lecz oni nie zdecydowali się na to.

Czy mecz faktycznie zostanie powtórzony? Póki co wszystko na to wskazuje, jednak nadal nie znamy jego formatu oraz daty. W związku z nagłośnieniem sprawy, dziś po południu Ninjas in Pyjamas wydało kolejne oświadczenie, w którym punktowo przedstawiło kolejność zdarzeń, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Organizacja zarzuciła przy tym kłamstwo Anonymo Esports.

 W tym momencie czekamy na dalszy rozwój wydarzeń, o których poinformujemy w aktualizacji tego wpisu. Przypomnijmy, że jest co obserwować, ponieważ stawką Flashpoint 3 jest kwalifikacyjny turniej do Majora CS:GO.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.