SK Gaming po zwycięstwie w Rosji wraca do domu bez pucharu!

SK Gaming po zwycięstwie w Rosji wraca do domu bez pucharu!

Wczoraj wieczorem mieliśmy okazję zobaczyć wielki finał turnieju EPICENTER, w którym znalazła się polska formacja Virtus.pro oraz brazylijska drużyna SK Gaming. Polakom nie udało się zwyciężyć, a główną nagrodę zgarnęli przeciwnicy. Jak się jednak dzisiaj okazało, Brazylijczycy nie zabiorą obiecanej nagrody za pierwsze miejsce ze sobą do domu. 


Po morderczym pojedynku między Virtusami i SK Gaming Brazylijczycy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Za pierwsze miejsce otrzymali oni 250 tysięcy dolarów oraz ogromne trofeum upamiętniające to wyjątkowe wydarzenie, jakim był turniej EPICENTER odbywający się w San Petersburgu w Rosji. Opis wczorajszego finału znajdziecie tutaj.

Po emocjonującym spotkaniu z polskim zespołem na SK Gaming czekała jeszcze jedna przeszkoda. Kilka godzin temu, na swoim oficjalnym profilu na Twitterze FalleN zamieścił wpis, w którym poinformował fanów o problemach z przewiezieniem pucharu do Brazylii. Podczas kontroli na lotnisku trofeum uznane zostało za niebezpieczne, ze względu na naboje znajdujące się na pamiątce. Puchar został przechwycony przez służby bezpieczeństwa, które nie pozwoliły zabrać go ze sobą graczom.Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy, którzy przygotowali naprawdę godne podziwu widowisko e-sportowe, pracują nad odzyskaniem pucharu. Miejmy nadzieję, że już niedługo wróci on do zwycięzców i zajmie miejsce wśród innych zdobytych nagród drużyny.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.