Sitr0x zachęca do zostania dawcą szpiku

Sitr0x zachęca do zostania dawcą szpiku

Pomaganie innym jest nie tylko uszczęśliwieniem drugiej osoby, ale często także daniem szansy na dalsze życie. Sitr0x - YouTuber z ponad milionem subskrypcji na koncie, zachęcił wczoraj swoich fanów do wsparcia swojej bliskiej osoby, ale także wszystkich innych potrzebujących i to niekoniecznie za pomocą pieniędzy.


Na instastory Sitr0xa, twórca podjął się ważnego tematu zostania dawcą szpiku. Na wstępie przedstawił dlaczego zdecydował nagrać się tego typu relację. W dużym skrócie, w jego rodzinie jedna z osób dowiedziała się przypadkiem, że jest poważnie chora na białaczkę szpikową. Choroba u Pana Bogdana została zdiagnozowana na takim etapie, że w ciągu dwóch dni od przyjazdu do szpitala, zaczęto stosować już chemioterapię. Ta niestety mu nie pomogła, a jedyną szansą okazał się przeszczep szpiku kostnego. Do tego potrzebne jest jednak znalezienie genetycznego bliźniaka, które jak się okazuje, niekoniecznie może być takie łatwe - stąd apel Sitr0xa.Karol przedstawił swoim widzom stronę Fundacji DKMS, na której dzięki odpowiedniej rejestracji, każdy między 18 a 55 rokiem życia, może zostać potencjalnym dawcą szpiku i w przyszłości uratować czyjeś życie. YouTuber zachęcił tym samym swoich widzów do rejestracji w programie, a jeśli nie mają 18 lat, do przekazania informacji o takiej możliwości swoim rodzicom. Sitr0x pokazał też jak wygląda pełen proces zostania dawcą szpiku i jak się okazało, nie jest to wcale nic trudnego. Zachęcamy was zatem serdecznie do zapoznania się tym tematem oraz do odwiedzenia strony Fundacji DKMS.

 

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOSTAĆ DAWCĄ


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.