Showmax znika z Polski!

Showmax znika z Polski!

Rynek serwisów streamingowych nie jest najłatwiejszym rynkiem do prowadzenia biznesu. Chociaż potencjał jest ogromny, to w Polsce w przypadku serwisów oferujących treści wideo HBO GO i Netflix wyparły rodzimy Showmax.


Po dwóch latach obecności w Polsce Showmax z końcem stycznia 2019 roku zniknie z naszego kraju. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że koncern Naspers, do którego należy serwis, wycofuje się z sektora wideo internetowego. Oznacza to, że Naspers przeniósł Showmaxa do spółki MultiChoiceGroup. Planuje następnie sprzedać jej udziały, wprowadzając ją na giełdę w Johannesburgu.Co ciekawe koniec portalu Showmax nastąpi mimo dobrych wyników finansowych, popularności serwisu i rosnącej liczby użytkowników. W oświadczeniu jednak czytamy, że "dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa".

Z pewnością wielu Polaków będzie zawiedzionych niniejszą wiadomością. Serwis cieszył się sporą popularnością ze względu na spory wybór rodzimych produkcji oraz atrakcyjną ofertę abonencką. Niestety Netflix czy HBO GO okazują się nie do przebicia.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.