Powstanie serial na podstawie Władcy Pierścieni?

Powstanie serial na podstawie Władcy Pierścieni?

Z pewnością większość z nas czytało albo chociaż oglądało którąkolwiek część trylogii Władcy Pierścieni. Wielu fanów liczyło na jakąś kontynuacje, jednakże zawsze były to wyłącznie niespełnione marzenia. Teraz jednak sytuacja może się nieco zmienić, gdyż trwają rozmowy w sprawie wyprodukowania serialu na podstawie powieści Tolkiena. 


Mimo że od premiery ostatniego filmu z serii "Władca Pierścieni" minęło już ponad 15 lat, to zainteresowanie trylogią nie maleje. Po ogromnym sukcesie, jaki osiągnęły wszystkie trzy części, zarabiając blisko 3 miliardy dolarów i zgarniając 11 Oscarów, studio Warner Bros postanowiło przenieść ten niezwykły świat fantasy na mniejszy ekran. Póki co rozmowy są na wczesnym etapie i nie wiadomo, kto będzie scenarzystą i reżyserem serialu.

Jedno jest pewne, serial na podstawie powieści Tolkiena przyciągnie wielu widzów oraz przyniesie ogromne zarobki. Jednakże, zanim to nastąpi, producenci muszą skupić na wydatkach związanych z produkcją. Same prawa do ekranizacji kosztować będą 200-250 milionów dolarów.Jak donosi Deadline, na chwilę obecną o prawo do produkcji serialu chętne są dwie platformy - Amazon i Netflix. Na początku do tego grona należało również HBO, jednak szybko zrezygnowało z powodu zbyt wielkich kosztów. Decyzja HBO jest zrozumiała, gdyż aktualnie skupia się na swoim najważniejszym tytule, czyli "Grze o Tron", której ósmy sezon ma być najlepszy z wszystkich (co jak wiadomo, wiąże się ogromnymi wydatkami). Z wcześniej wspomnianej dwójki większe szanse na prawa do serialu ma Amazon, któremu szczególnie zależy na prawach do produkcji - podobno sam dyrektor platformy Jeff Bezos zaangażował się w rozmowy. Mimo tego druga platforma również nie odpuści zbyt łatwo, szczególnie po "uśmierceniu" jednego z ich najgłośniejszego tytułu, którym jest "House of Cards". Serialowy "Władca Pierścieni" mógłby łatwo wypełnić pustą lukę po wcześniej wspomnianym tytule.Opowieść o losach młodego hobbita Frodo Bagginsa i jego przyjaciół w walce o przyszłość krainy Śródziemia podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Serial przedstawiający jego dalsze dzieje z pewnością przyciągnie niemałą liczbę widzów. Zanim to nastąpi, minie jeszcze sporo czasu, a na tę chwilę nie pozostaje nam nic innego niż czekać na dalsze informacje.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.