Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego o grach z serii

Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego o grach z serii "Wiedźmin"!

10-lecie marki Wiedźmin jako gry komputerowej przypadające na koniec października to bez wątpienia jedna z ważniejszych dat tego roku w branży gier wideo. Z tej okazji w sieci pojawiają się nowe, wyjątkowe materiały dotyczące zarówno samego Wiedźmina, jak i CD Projekt, czyli studia odpowiedzialnego za grę. Nie tak dawno pisaliśmy o bardzo dobrze przyjętym pełnometrażowym filmie dokumentalnym od Arhn.eu skupiającym się głównie na pierwszej odsłonie gry. Ostatnio pojawił się także serial, tym razem od zagranicznych twórców, którzy również postanowili ugryźć ten wyjątkowy temat i stworzyć mini cykl traktujący o najsłynniejszej polskiej grze. 


Na kanale Noclip zajmującym się nieco poważniejszą publicystyką dotyczącą gier wideo, pojawił się pierwszy odcinek serialu dokumentalnego zatytułowany The Story of CD Projekt traktujący o początkach studia, które stworzyło słynnego Wiedźmina. W materiale tym pojawia się m.in. Marcin Iwiński, współzałożyciel spółki CD Projekt, który opowiada zarówno o samych początkach w branży, jak i ogólnie o panujących wtedy nastrojach i realiach, które bez wątpienia miały ogromny wpływ na finalne dzieło. Seria jest wyjątkowa także ze względu na to, że prowadzą ją zagraniczni twórcy i spojrzenie z ich perspektywy na kwestie, które dla wielu fanów serii w Polsce są oczywiste, może być całkiem ciekawe. Całość jest dostępna w języku angielskim.Niedługo pojawią się także kolejne odcinki z serii, które zostały zapowiedziane już wcześniej w specjalnym zwiastunie. Poniżej przestawiamy cały harmonogram:
  • The Story of CD Projekt — 2 października

  • Remembering The Witcher 1 & 2 — 4 października

  • Creating the World of The Witcher 3 — 6 października

  • The Quests of Wild Hunt — 9 października

  • Found in Translation — 11 października

  • The Devil's in the Details — 13 październikaTo jednak nie wszystko, co czeka fanów Wiedźmina. Cały czas czekamy na więcej szczegółów dotyczących serialu tworzonego przez Netflix, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że także on okaże się prawdziwym hitem godnym największych serialowych produkcji tego serwisu. Czekamy z niecierpliwością!


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.