Seria

Seria "Co za Historia" powraca na YouTube!

Materiały historyczne na polskiej scenie YouTube od zawsze są mile widziane - zwłaszcza, jeśli treści przekazywane są w interesujący dla odbiorcy sposób. Miło nam więc ogłosić, że seria "Co za Historia" na kanale Tylko Historia powróciła po prawie rocznej przerwie!
Profil Tylko Historia został założony w 2015 roku i od tamtej pory publikowane były na nim regularne materiały opowiadające o różnych (niekoniecznie łatwych i oczywistych) tematach historycznych z różnego okresu dziejów. Program stanowi unikatowe połączenie programu historycznego, edukacyjnego oraz publicystyki. Format wyprodukowany jest przez Mediakraft.TV. Od prawie roku jednak nie pojawiały się tam żadne konkretne filmy z ulubionej serii "Co za Historia". Dzięki materialnemu wsparciu fanów będziemy mieli okazję oglądać nowe klipy.Powyższa zbiórka rozpoczęta kilka miesięcy temu zakończyła się sporym sukcesem. Dzięki pomocy widzów udało się zebrać ponad 20 tys. złotych na realizację kolejnych odcinków. Na kanale pojawiły się już dwa materiały zrealizowane właśnie z wpłaconych środków. Pierwszy opowiada o Lisowczykach - niezwykłej polskiej kawalerii. Tematem drugiego natomiast są pasy w średniowieczu.

Na kanale Tylko Historia z pewnością znajdą coś dla siebie osoby, które lubią zdobywać niecodzienną wiedzę historyczną, chcą poznać brutalną stronę historii oraz usłyszeć o największych dowódcach wojskowych.

Co sądzicie o powyższym kanale? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.