YouTuber to też autorytet. Oto jak znani twórcy zachęcają do pomagania

YouTuber to też autorytet. Oto jak znani twórcy zachęcają do pomagania

Każde pokolenie ma swoich idoli i swoje autorytety, a dziś część z nich działa na YouTube. Zapewne zaraz znajdzie się ktoś, kto powie, że na YouTube takich nie ma lub nie powinno się ich szukać, ale to znaczy tylko tyle, że ten ktoś nie chce tych autorytetów widzieć. Bo tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć - dobrych przykładów jest mnóstwo. 


Jednym z nich jest akcja Wawelu, który wraz z topowymi YouTuberami, na czele z Poszukiwaczem, w ostatnim czasie przekonywał, że serce rośnie, kiedy się pomaga. A idea była taka, żeby każdy mógł pomagać - nie tylko zaangażowani w akcję: Poszukiwacz, LoJurnal, Treneiro Vlog, Poliplot, Billie Sparrow czy N3jxiom, ale także ich widzowie.

Było to możliwe dzięki akcji Serce Rośnie, zorganizowanej przez Wawel, która polega na tym, że kupując słodycze z widocznym na opakowaniu sercem i rejestrując kody na sercerosnie.com.pl, można przekazywać określone kwoty na rzecz wybranej organizacji charytatywnej. Oznacza to, że dosłownie każdy może pomóc potrzebującym. O szczegółach opowiedział Poszukiwacz w swoim vlogu:Żeby jednak uświadomić sobie to, gdzie rzeczywiście trafiają pieniądze, YouTuberzy przybliżyli wizerunek wspomaganych organizacji, poznali ich podopiecznych oraz porozmawiali z ich przedstawicielami, którzy opowiedzieli nie tylko o organizacjach, ale także o samej pasji pomagania.

W tym celu Poliplot odwiedziła fundację Wawel z Rodziną, której prezesem jest znany aktor teatralny i telewizyjny Tomasz Schimscheiner i z którym miała okazję wypić kawę na łódce.N3jxiom wraz z Ekipą Fantasy natomiast rozegrał mecz o 2.5 miliona złotych wraz z chłopakami z Akademii Przyszłości:LoJournal odwiedziła ośrodek "Dolina Słońca", który należy do fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko:Twórcy Treneiro Vlog z kolei spotkali się z Jaśkiem Melą, który zdobył oba bieguny Ziemi, mimo swojej niepełnosprawności i który jest założycielem fundacji Poza Horyzonty. Organizacja ta przywraca niepełnosprawnym po amputacjach nadzieję na lepsze życie:Billie Sparrow spotkała się z Ewą Błaszczyk z fundacji Akogo?, której podopiecznymi są osoby w śpiączce:Dzięki tym filmom możecie zdecydować, która z organizacji charytatywnych jest najbliższa Waszemu sercu i której chcielibyście przekazać pieniądze z produktów Wawelu. Do rozdysponowania w akcji Serce Rośnie, jest bowiem aż 2.5 miliona złotych, ale to od Was zależy, ile środków trafi do poszczególnych organizacji.

Takie akcje przypominają, że na YouTube niezmiennie znajdziemy wiele wartościowych treści, którymi warto się inspirować i kierować w życiu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.