Sekrety przycisku

Sekrety przycisku "play".

Na pewno każdy z Was słyszał o nagrodzie przyznawanej youtuberowi za pewną ilością subskrypcji. Jest nią yotubowy przycisk "play".  Można zdobyć dwa takie przyciski – srebny, jeśli się osiągnie 100 tys. subskrypcji oraz złoty na milion "subów".  Niestety nagrody te, bardzo często przychodzą  spóźnione. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak jest? Mamy na to odpowiedź!


Google sprawdza bowiem tylko kilka razy w roku jakie kanały zdobyły 100 tys. bądź milion subskrypcji. Weryfikuje czy  kanał rzeczywiście kwalifikuje się do otrzymania nagrody. Oprócz liczby subskrypcji bierze pod uwagę między innymi liczbę widzów i czas oglądania. Jeżeli warunki zostaną spełnione, odpowiedni dział YouTube kontaktuje się z twórcą i informuje o możliwości odebrania nagrody. Następnie, youtuber musi przesłać swój adres e-mail na "stronie odbioru nagród". Od momentu zarejestrowania się, w zależności od lokalizacji wysyłka i dostawa nagrody trwa od 8 do 12 tygodni (2 – 4 miesiące).


Wraz z przyciskiem YouTube dołącza do każdej paczki list. Poniżej umieściliśmy przykładowy listu z okazji 100 000 subskrypcji.Masz już sto tysięcy subskrypcji. To dwukrotnie więcej ludzi niż może pomieścić rzymskie Koloseum i ponad 10-krotnie więcej osób, niż liczba uczestników bicia rekordu w układaniu ludzkiego domina. Wiemy, jak wielkiego poświecenia i talentu wymaga zgromadzenie 100 tysięcy widzów na YouTube. Pragniemy Ci powiedzieć, że naprawdę doceniamy to osiągnięcie. Ty zapewniasz nam odbiorców. A teraz my zapewniamy nagrody.

Chcąc uczcić tak przełomowe wydarzenie, jakim jest zdobycie 100 000 subskrypcji w serwisie YouTube, przekazujemy nasze Ci nasze gratulacje wraz ze srebrnym Przyciskiem Play.

Jesteśmy przekonani, że w dalszym ciągu będziesz tworzyć niesamowite treści i przyciągniesz do nas jeszcze więcej fanów, wiec i my nie ustaniemy w poszukiwaniach nowych sposobów nagradzania Cię.

Serdecznie dziękujemy!

Z pozdrowieniami,

Tom Pickett, Wicedyrektor Działu Globalnego ds. Obsługi Treści, YouTube.

Srebrny przycisk play - za 100 tys. widzów Srebrny przycisk play - za 100 tys. widzów.


Złoty przycisk play - za milion widzów. Złoty przycisk play - za milion widzów.

YouTube jeszcze całkiem nie dawno z okazji 100 tys. widzów przesyłał plecaki z logo YouTube. Nie raz był on widziany na filmach Rock'a. Powróćmy jednak do przycisku "play". Jak widzicie, spóźnienia nagród związane są z tym, że cały ten proces trochę trwa i wszystko zależy od tego jak Google sprawdzi kto może otrzymać nagrodę, ile potrwa przesyłka i jak szybko youtuber zarejestruje się na stronie nagród.


Mimo tego uważamy, że warto czekać na tę nagrodę. Dla wielu jest ona motywacją np. do powrotu na YouTube. Tak było w przypadku IDeltiego. Czasem jest ona nawet powodem do założenia całkiem nowego kanału. Tak było natomiast u Igora Mankuta, lecz o tym pisaliśmy w osobnym artykule. Przeczytacie go klikając tutaj.avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu