Największy sekret znanej gry zostanie odkryty przez Polaka!

Największy sekret znanej gry zostanie odkryty przez Polaka!

Gry wideo już od wielu lat tworzą nieodłączny element kultury współczesnego świata. Mimo że od momentu, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza produkcja minął spory szmat czasu i wiele zmieniło się pod względem grafiki, używanych technologii to cel w jakim są tworzone gry nadal jest taki sam - sprawianie przyjemności użytkownikom. Idealnym tego przykładem są tytuły z gatunku MMORPG, które stawiają na radość podczas rozgrywki, a także skrywają przed nami wiele tajemnic.


Jeśli mielibyśmy podać jedną produkcję MMORPG, która pomimo ogromnej fali krytyki nadal utrzymuje się na rynku oraz stała się swoistą legendą gier komputerowych to bez wahania wskazalibyśmy na Tibię. Firma CipSoft od kilkudziesięciu lat bezustannie rozwija, skazywany przez wielu na nieuchronny upadek, tytuł. Pomimo tego, że Tibia od tak długiego czasu jest aktywna, to nadal skrywa przed użytkownikami przynajmniej jedną, ogromną tajemnicę. Tak się składa, że publiczne jej rozwikłanie nastąpi najprawdopodobniej już za kilka miesięcy.

Swego czasu było głośno o teleporcie ukrytym na wyspie Banuta. Dostęp do niego ma tylko osoba, która osiągnie poziom 999. W historii Tibii już się to udało i to stosunkowo niedawno (pisaliśmy o tej sprawie nawet osobny artykuł, który możecie przeczytać w tym miejscu), lecz gracz, który podołał temu wyzwaniu postanowił ukryć przed wszystkimi ten sekret. Z decyzję gracza nikt nie mógł wpłynąć, więc pozostało czekać na kolejny 999 lvl.Najbliżej do tego progu był i nadal jest polski gracz o pseudonimie Dev onica. Aktualnie posiada na swoim koncie postać na poziomie 989 i według przypuszczeń wymaganą ilość doświadczenia zdobędzie na przełomie kwietnia/maja. Moment ten nadszedłby dużo wcześniej, lecz w krótkim czasie użytkownik ten zginął kilka razy co przyczyniło się do znacznej utraty expa, co w rezultacie opóźniło dotarcie do upragnionego poziomu. Polak obiecał, że nie będzie ukrywał tego, co znajdzie po drugiej stronie teleportu na wyspie Banuta i wszystko będzie transmitował na żywo. Poczynania tego gracza możecie śledzić poniżej, a gdy osiągnie 999 lvl to oczywiście Was o tym poinformujemy.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.