SciFun przechodzi szkolenie dla prawdziwych astronautów!

SciFun przechodzi szkolenie dla prawdziwych astronautów!

Na polskim YouTube znaleźć można kilka naprawdę interesujących kanałów, które poruszają tematykę stricte naukową w rzetelny i zrozumiały dla ogółu sposób. Jedną z takich najpopularniejszych osób jest niewątpliwie SciFun, który od kilku lat przedstawia różne eksperymenty, obala dziwne teorie oraz wyjaśnia trudne pojęcia. Jego internetowy sukces pozwolił mu wyjechać do Kolonii, gdzie przechodzi właśnie prawdziwe szkolenie dla astronautów.


O co dokładnie chodzi? Wszystko opiera się o bardzo oryginalną akcję promocyjną gry Mass Effect: Andromeda, której twórcą jest firma BioWare. Wydarzeniu nadano nazwę "Inicjatywa Andromeda" i jej celem jest profesjonalne przygotowanie sześciu wybranych twórców internetowych do roli Pioniera. Oczywiście - nie zostali oni wyłonieni przypadkowo. Wszyscy tworzą filmy o tematyce naukowej o wysokiej jakości. Wśród wybrańców pojawił się także Polak - SciFun. Pozostali rekruci to: Squeezie z Francji, TheGrefG z Hiszpanii, Pietsmiet z Niemiec, Jane z Wielkiej Brytanii oraz Steffan z Wielkiej Brytanii.

3

"Pionierzy" wysłani zostali do niemieckiej Kolonii, gdzie znajduje się Europejskie Centrum Szkolenia Astronautów - miejsce, w którym trenują najlepsi z najlepszych aby dostać szansę lotu w przestrzeń kosmiczną. Specjalne szkolenie zorganizowano także dla europejskich YouTuberów, którzy to podzieleni zostali na dwa oddziały aby przez trzy dni przejść wyczerpujący trening.
Zanim nowi rekruci wyruszą w misję badania nowej galaktyki, będą musieli pokazać swoje umiejętności podczas sesji szkoleniowych w Europejskim Centrum Astronautów w Kolonii, bazie wszystkich europejskich kosmonautów. Rekruci odkryją co to znaczy być odważnym, śmiałym, skłonnym do ryzyka oraz… przebywać w stanie nieważkości.

Przygotowane zostały dla nich specjalne zadania oraz próby, które z jednej strony uświadomić ich mają jak ciężkie zadanie czeka każdego śmiałka chcącego zostać astronautą, a z drugiej pozwalają przeżyć niesamowitą przygodę w niezwykłym miejscu. Na YouTube pojawił się materiał promujący "Inicjatywę Andromeda". Możecie obejrzeć go poniżej:


Gdy SciFun powróci z Niemiec opublikuje na swoim kanale obszerną relację z tego, co przeżył w ESA. Zamieścił już jednak kilka ciekawych zdjęć prezentujących to, co go do tej pory spotkało:
Co sądzicie o pomyśle firmy BioWare? Czekacie na premierę Mass Effect: Andromeda? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.