Zagraniczni streamerzy oscamowani za pomocą dotacji!

Zagraniczni streamerzy oscamowani za pomocą dotacji!

Ludzka złośliwość nieraz przekracza wszelkie pojęcie. Na własnej skórze przekonali się o tym streamerzy, którzy padli ofiarą chargebackingu. Jednym z nich jest Desmond Amofah, który już wielokrotnie był celem takiego przekrętu.
Chargebacking to zjawisko polegające na nadużywaniu obciążenia zwrotnego w celu zaszkodzenia ofierze. Oszust wysyła przelew na konto celu tylko po to, aby do banku zgłosić oszustwo finansowe, w wyniku którego pieniądze wracają do wysyłającego, ofiara natomiast musi pokryć koszta tej transakcji. Celem takiego ataku stał się YouTuber Desmond Amofah, na konto którego wpłynął szereg dotacji rzędu 50-100$ - gdy zaś zostały wycofane, Amofah musiał pokryć koszta administracyjne.

Dotacje otrzymane przez Desmonda


Amofah nie jest jedyną ofiarą takiego przekrętu. Według doniesień Kotaku, w zeszłym roku użytkownik Twitch.tv o nicku iNexus_Ninja, używając karty rodziców rozesłał streamerom prawie 50 000$ w dotacjach. Jedną z ofiar miała zostać streamerka LegendaryLea, która po otrzymaniu 11 500$ ze szczęścia zaczęła tańczyć. Mistrz zbrodni postanowił dać swojej ofierze nieco czasu na wydanie pieniędzy, na jego nieszczęście PayPal postanowił jednak odrzucić jego zgłoszenie. Streamerka Kaceytron ofiarą chargebackingu pada nawet kilka razy miesięcznie.Najgorszym w całej sytuacji jest chyba to, że osoba dopuszczająca się takiego przekrętu nie otrzymuje z niego żadnych pieniędzy, jest to więc szkodzenie innym ze zwykłej złośliwości czy też zawiści. Poniżej znajdziecie film Desmonda dotyczący sprawy, w którym zwraca się do napastnika.Źródło: wetheunicorns.com

 

 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl