Kolejna polska wytwórnia z miliardem wyświetleń!

Kolejna polska wytwórnia z miliardem wyświetleń!

Polacy bardzo często odtwarzają utwory muzyczne na portalu YouTube. Stąd też bardzo duże liczby wyświetleń pod kawałkami polskich wykonawców. Do grona 1 miliarda wyświetleń dołączyła wytwórnia SB Maffija ze swoim kanałem SBM Label. Miliardem wyświetleń mogą pochwalić się jeszcze 3 polskie wytwórnie: Step Records, ProstoTV oraz QueQuality.


Wytwórnia założona przez raperów Solara i Białasa jeszcze w maju poprzedniego roku osiągnęła milion subskrypcji, teraz przyszła pora na świętowanie miliarda wyświetleń. Aktualnie kanał cieszy się potężnym przyrostem popularności, albowiem od przekroczenia miliona subskrypcji, kanał zdobył 400 tysięcy nowych subskrybentów, czyli odnotował przyrost w wysokości 40% w przeciągu niecałego roku. Na tle prawie dziesięcioletniej historii, (kanał SBM Label został założony w 2010 r.) wynik ten wygląda bardzo imponująco.

Przez ten czas kanał wypuścił wiele utworów różnych raperów w tym członków SBM. Aktualnie największą popularnością na kanale cieszą się utwory Bedoesa i White'a 2115. Zaraz za nimi plasuje się Białas oraz Deemz. Klipem z największą ilością odsłon (67 mln) jest Deemz X Bedoes X PlanBe - Eldorado. Warto dodać, że Quebonafide był jednym z pierwszych członków SBM i zanim stworzył wytwórnię QueQuality, to swój pierwszy mixtape "Eklektyka" wypuścił nakładem wytwórni Solara i Białasa. Aktualnie do kolektywu należą Solar, Białas, Lanek, Bedoes, White, Deemz, Jan-rapowanie, NOCNY, Beteo, Wiatr oraz Zui.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.