San Diego Comic-Con 2020 odwołany. To pierwsza taka sytuacja w historii

San Diego Comic-Con 2020 odwołany. To pierwsza taka sytuacja w historii

San Diego Comic-Con 2020 to jeden z najważniejszych konwentów dla fanów popkultury. Organizatorzy poinformowali właśnie o odwołaniu tegorocznej edycji wydarzenia z powodu pandemii koronawirusa. To pierwsza taka sytuacja w historii.


Obecna globalna sytuacja wpłynęła na niemalże wszystkie aspekty życia społecznego. O odbyciu się głośnych imprez masowych możemy raczej w tym roku zapomnieć. Odwołane zostały już m.in. targi E3.

O anulowaniu tegorocznej edycji wydarzenia poinformowali także organizatorzy San Diego Comic-Con, czyli jednego z największych i najważniejszych popkulturowych konwentów. Taka decyzja jest oczywista i raczej nikt nie spodziewał się innego obrotu spraw.

Na San Diego Comic-Con zjeżdżają się nie tylko fani seriali i komiksów, ale też gwiazdy wielkiego formatu. Panele z ich udziałem odbijają się szerokim echem na całym świecie.Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tegoroczna edycja eventu jest pierwszą - od 1970 roku - która nie odbędzie się w terminie. Taki stan rzeczy z pewnością mocno dotknie wszystkich fanów imprezy.

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do przyszłego roku wszystko wróci do normy i nie będzie problemów z organizacją wydarzeń na większą skalę.

Źródło: Comic-Con

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.