Samsung kończy współpracę z fałszywym Supreme

Samsung kończy współpracę z fałszywym Supreme

Jakiś czas temu pisaliśmy o kuriozalnej sytuacji, która zszokowała wszystkich fanów koreańskiego producenta telefonów i streetwearu. Okazało się bowiem, że Samsung prawdopodobnie przez przypadek rozpoczął współpracę z fałszywym Supreme. Wygląda na to, że po krótkim czasie producenci sprzętów elektronicznych postanowili po cichu wycofać się z niezręcznej sytuacji.


Intencje i ambicje właścicieli Samsunga były naprawdę duże. Chcieli oni bowiem wejść na chiński rynek z produktami Samsunga we współpracy z Supreme. Okazało się jednak, że właściciele koreańskiej firmy zawarli współpracę z włoską kalką kultowego Supreme. To oryginalne jest założone w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych i oficjalnie nie podjęło żadnej współpracy z Samsungiem.

Nie ma pewności, czy Samsung umyślnie nawiązał współpracę z fałszywą marką odzieżową, ale fakt zaprzestania współdziałania po około dwóch miesiącach świadczy sam za siebie. Jeden z przedstawicieli chińskiego oddziału Samsunga Leo Lau potwierdził na swoich social mediach, że podjął współpracę z Supreme Italia, a nie Supreme US, po czym... wpis został usunięty. Ciekawe.Oficjalne oświadczenie z profilu Samsung China pojawiło się tylko na chińskim portalu społecznościowym Weibo w niedzielę w języku chińskim. Ogłoszono w nim, że współpraca z Supreme Italia zostaje oficjalnie zakończona. Nikogo to chyba nie dziwi.

Wpadka Samsunga jednak jest na tyle kuriozalna, że aż trudno uwierzyć, że w tak ogromnej korporacji, jaką jest koreański producent, zdarzają się takie niedopatrzenia. Jeśli natomiast nie było to niedopatrzenie, a po prostu zły ruch marketingowy, to trzeba przyznać, że ktoś miał bardzo zły dzień w pracy.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.