Samsung oficjalnie potwierdza, że wprowadzi składane wyświetlacze!

Samsung oficjalnie potwierdza, że wprowadzi składane wyświetlacze!

To, o czym mówiło się od wielu lat i wydawało się czystą abstrakcją, już niedługo rzeczywiście nastąpi. Składane wyświetlacze w smartfonach już nigdy nie będą motywem rodem z filmu science-fiction.


Samsung oficjalnie potwierdza, że w ich kolejnych flagowych modelach smartfonów zobaczymy składane ekrany. Prawdopodobnie będzie to ogromny skok technologiczny, ale ma to też służyć większemu odróżnieniu telefonów z najwyższej półki od tych ze średniej.

W swoim rocznym podsumowaniu wyników koreańska firma ogłasza, że:
Samsung będzie kontynuował swoje starania na rynku mobilnym, żeby wyróżnić swoje smartfony, wykorzystując najnowocześniejsze technologie, takie jak składane wyświetlacze OLED.

Nieoficjalne ilustracje rewolucyjnego smartfona Samsunga


Podobno Samsung za zamkniętymi drzwiami na tegorocznych targach CES zaprezentował prototyp działającego smartfona, lecz mogli go zobaczyć tylko nieliczni dziennikarze. Spekulacje mówią, że telefon będzie wyposażony w ekran o przekątnej 7.3 cala. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery sprzętu, jednak prawdopodobnie można się go spodziewać już w niedalekiej przyszłości.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.