Samsung z największą fabryką smartfonów na świecie!

Samsung z największą fabryką smartfonów na świecie!

Koreański gigant zarabia na sprzedaży smartfonów coraz mniej, lecz nie przeszkadza mu to w podejmowaniu prób powrotu na szczyt. Samsung otworzył właśnie bowiem największą fabrykę telefonów na świecie!


Otworzona została w Indiach i rocznie ma zostać w niej wyprodukowanych około 120 milionów nowych urządzeń. Ulokowane na obrzeżach Nowego Delhi taśmy produkcyjne mają dostarczać sprzęty głównie na hinduski rynek, który cały czas jest średnio zagospodarowany. Tempo rozwoju jest tam jednak olbrzymie, gdyż co roku zwiększa się o ponad 14% i nie przestaje rosnąć.

Nowa fabryka Samsunga ulokowana została na obrzeżach Nowego Delhi


Zapewne Samsung chce tym rokiem odwrócić niezbyt pozytywną dla niego spadkową tendencję. Koncern cały czas traci przez rosnącą popularność takich marek jak chociażby Xiaomi - z kolei udziały tej firmy nieustannie wzrastają. Czas pokaże czy Koreańczycy na tyle mocno przebiją się w Indiach aby zmienić tę sytuację.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.