Rząd chce zaprosić zagranicznych YouTuberów w celu promocji naszego kraju

Rząd chce zaprosić zagranicznych YouTuberów w celu promocji naszego kraju

Znani zagraniczni YouTuberzy odwiedzą nasz kraj w celach turystycznych. Zostaną oni zaproszeni przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ich pobyt u nas ma przysłużyć się promocji Polski za granicą. Realizacją projektu zajmie się Polska Organizacja Turystyczna, a akcji patronuje kancelaria premier Beaty Szydło. 


Wizyta zagranicznych YouTuberów odbędzie się na wiosnę 2018 roku. Podczas krajoznawczej wycieczki YouTuberzy z Chin, Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej odwiedzą najbardziej malownicze zakątki naszego kraju. Przedsięwzięcie ma na celu pokazać, że Polska dysponuje bardzo szeroką ofertą turystyczną.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tak mówi o powstałym projekcie:
Pomysł na przeprowadzenie takiego programu narodził się wśród internautów. W XXI wieku politycy powinni czerpać inspirację do działania, także komunikując się przez Internet. Skutecznie robiliśmy to w kampanii wyborczej, a realizacja m.in. tego pomysłu pokazuje, że kontynuujemy ten nowoczesny kontakt z Polakami także w ramach prac w rządzie.

Według słów Pawła Szefernakera pomysł na ten program promocji Polski za granicą narodził się wśród internautów. Co ciekawe, jakiś czas temu Krzysztof Gonciarz w swoim daily vlogu odwiedził Izrael dokładnie na takiej samej zasadzie. Mówi o tym w poniższym odcinku:Krzysztof zasugerował nawet, żeby taką akcję zorganizować w Polsce, natomiast jaki wpływ miały jego słowa na wiosenne wydarzenie - tego nie wiemy. Widzimy jednak, że taka forma promocji staje się coraz popularniejsza na całym świecie, możemy się więc cieszyć z tego, że nadążamy za światowymi trendami i nie odstajemy od innych krajów.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.