Ten 8-latek jest najlepiej zarabiającym YouTuberem w 2018 roku

Ten 8-latek jest najlepiej zarabiającym YouTuberem w 2018 roku

Forbes opublikował listę najbardziej dochodowych kanałów na Youtube w 2018 roku. Poza oczywistymi zwycięzcami w tej kategorii, takimi jak PewDiePie czy Jeffree Star, czeka nas jedno ogromne zaskoczenie – otóż na samym szczycie listy znalazł się ośmioletni chłopiec, który recenzuje zabawki. Postanowiliśmy mu się przyjrzeć.


Naprawdę – w 2018 roku najlepiej zarabiającym kanałem okazał się Ryan z kanału Ryan ToysReview, na którym to mały Ryan przedstawia i recenzuje przeróżne gadżety dla dzieci. Powstała nawet seria zabawek pod marką Ryana, które można kupić na przykład na stronie Walmartu.

Forbes podaje, że kanał Ryan ToysReview w 2018 roku zarobił ponad 22 miliony dolarów! Pomogło mu w tym jego 17 milionów subskrybentów i 26 miliardów wyświetleń.

Jeśli nadal się dziwicie, to spójrzcie na najpopularniejszy film na jego kanale, który został obejrzany 1.6 miliarda razy:Choć siedmiolatek zarabiający w rok więcej niż większości z nas uda się zarobić przez całe życie, może budzić kontrowersje, tak po obejrzeniu kilku filmów trudno cokolwiek zarzucić temu przedsięwzięciu. Prawie w każdym materiale pojawiają się rodzice Ryana, którzy bawią się razem z nim, czerpią z tego ogromną radość i trzymają rękę na pulsie. Treści na kanale są kierowane do rówieśników Ryana i trudno powiedzieć, żeby były dla nich nieodpowiednie. Problem może zacząć się wtedy, gdy Ryan podrośnie i zabawki przestaną go interesować - trudno powiedzieć, w którym kierunku pójdzie wtedy jego kanał.

Co ciekawe rodzice Ryana prowadzą także drugie konto na YouTube, na którym znajdują się rodzinne vlogi. Kto wie, może taki model rodziny ma duży potencjał influencerski, który z pewnością u nas nie jest jeszcze wykorzystany?

Źródło: Forbes

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.