Rusza EkoMeetUp 2021. YouTuberzy ponownie pomogą w sprzątaniu Tatr

Rusza EkoMeetUp 2021. YouTuberzy ponownie pomogą w sprzątaniu Tatr

Już jutro odbędzie się finał dziesiątej edycji wydarzenia Czyste Tatry, a co za tym idzie - EkoMeetUp. Znani influencerzy po raz kolejny pomogą w zbieraniu śmieci z górskich szlaków.


Czyste Tatry to szlachetna akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania polskich gór oraz przyczynienie się do poprawy tego stanu rzeczy. Przez dziewięć minionych edycji udało się zebrać blisko 6130 kilogramów śmieci pozostawionych na szlakach. 

Właśnie ruszyła X odsłona wydarzenia, a wraz z nią Małopolska EkoMeetUp 2021 organizowany przez agencję GetHero. Już jutro, 31 lipca, znani YouTuberzy ruszą w Tatry, by pozbierać chociaż część butelek czy papierków. 

Jest to oczywiście również świetna okazja dla fanów, którzy mogą spotkać swoich ulubionych twórców (w niecodziennych okolicznościach) i przy okazji zrobić coś dobrego dla środowiska. Na szlakach pojawią się m.in. Rezigiusz, Palion, N3jxiom czy Yoshito Gamer.

Źródło: Czysta Polska


O kolejnej edycji wydarzenia w następujący sposób wypowiedziała się Alicja Stefaniak, operations director w GetHero:
GetHero angażuje się w projekt Czyste Tatry od lat, zarówno jako partner, jak i organizator EkoMeetUp. Nasi wolontariusze przyjeżdżają na finał Czystych Tatr prywatnie, bo wszyscy czujemy taką potrzebę. Czyste Tatry zawsze były pewnym symbolem. Sprzątamy górskie szlaki, ale chodzi nam o to, żeby sprzątać po sobie wszędzie, nie tylko w Tatrach. Takie inicjatywy inspirują, dlatego dobrze być ich częścią. Najbardziej cieszy mnie fakt zaangażowania młodzieży, która łapie za worki i idzie w góry - wśród nich pojawiają się popularni twórcy internetowi, którzy wykorzystują zasięgi w dobrej sprawie.

Jeśli więc mieszkacie w Zakopanem albo akurat jesteście tam na wakacjach, to warto przemyśleć udanie się na Małopolska EkoMeetUp 2021.

 

Weźmiecie udział w EkoMeetUp 2021? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.