Rosyjscy YouTuberzy wkręcili prezydenta Andrzeja Dudę

Rosyjscy YouTuberzy wkręcili prezydenta Andrzeja Dudę

Pranki na YouTube raczej nie kojarzą się z wyszukaną i oryginalną twórczością. Inaczej jest wtedy, gdy twórcy wpadają na naprawdę odważne pomysły, które wychodzą oraz nie są w żaden sposób ustawione. Tak było w przypadku rosyjskich pranksterów, którzy wkręcili... prezydenta Andrzeja Dudę. 


Vovan222prank to rosyjski kanał YouTube prowadzony przez Władimira Kuźniecowa i Alieksieja Stolarowa. Twórcy w swoim dorobku mają już pranki telefoniczne na takich osobach jak Boris Johnson (premier Wielkiej Brytanii), Emmanuel Macron (prezydent Francji) czy Recep Erdogan (prezydent Turcji). Wczoraj na ich kanale pojawił się film, w którym jeden z twórców podszył się pod sekretarza generalnego ONZ António Guterresa i wykonał telefon do prezydenta Polski. Andrzej Duda, który w momencie wykonywania telefonu był w podróży, faktycznie odebrał telefon oraz przeprowadził ponad 10-minutową rozmowę z pranksterami, sądząc że rzeczywiście rozmawia z sekretarzem generalnym ONZ. W czasie jej trwania, poruszył temat koronawirusa, wyborów prezydenckich czy stosunków pomiędzy Polską, a Ukrainą.
Jak poinformowali dziś dziennikarze RMF FM, Kancelaria Prezydenta potwierdziła autentyczność nagrania oraz podjęła odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Tymczasem o telefonie pranksterów jest już głośno w całym internecie, a w zaledwie kilkanaście godzin od publikacji materiału, został on obejrzany już ponad 300 tysięcy razy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.