Rosjanie pozwali Sony za brak możliwości grania w gry

Rosjanie pozwali Sony za brak możliwości grania w gry

W pierwszych dniach wojny na Ukrainie, Sony PlayStation podjęło decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji. Teraz grupa obywateli tego kraju postanowiła pozwać giganta za brak możliwości grania w gry na konsolach.


Sony w ramach sankcji nałożonych na Rosję postanowiło w marcu tego roku zablokować dostęp do PlayStation Store oraz natychmiastowo zawiesiła dystrybucję nowych urządzeń w kraju. Jak dowiadujemy się teraz z zagranicznych mediów, grupa obywateli Rosji złożyła pozew zbiorowy przeciwko europejskiem oddziałowi Sony oraz jej centrali.

Pozew zbiorowy złożyło 28 osób, które domagają się przywrócenia możliwości zakupu konsoli oraz gier. Rosjanie życzą sobie do tego łącznie - uwaga - 280 milionów rubli odszkodowania (czyli blisko 20 mln. złotych).Według adwokata reprezentującego Rosjan, prawo obowiązujące w kraju zakazuje odmówienia świadczeń usługi w związku z polityką tego kraju, a Sony według strony naruszyło swoją decyzją prawa obywateli.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy tego typu pozew od czasu rosyjskiej agresji na Ukrainie. Wcześniej Rosjanie pozwali między innymi Netflixa za zamknięcie platformy w kraju.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.