Od Gothica po ELEX'a - Rojo ze specjalnym materiałem tuż przed premierą gry

Od Gothica po ELEX'a - Rojo ze specjalnym materiałem tuż przed premierą gry

Dla wielu fanów niemieckiego studia Piranha Bytes jutrzejszy dzień jest długo wyczekiwanym momentem - po trzech latach bowiem światło dzienne ujrzy zupełnie nowa produkcja twórców Gothic'a. Mowa tutaj oczywiście o ELEX, odważnym kroku dla tej małej firmy.


Swoją przygodę z tworzeniem gier studio Piranha Bytes rozpoczęło dokładnie 20 lat temu. Spod ich rąk wyszła między innymi trylogia gier z serii Gothic, która szczególnie w Polsce, Niemczech oraz Rosji cieszy się niesamowitym uznaniem oraz trzy odsłony gier z serii Risen - ta trylogia nie odbiła się jednak tak szerokim echem jak wspomniany Gothic, lecz również zalicza się jako ważny punkt w długiej historii firmy, jak i do ciekawych projektów przez niej zrealizowanych.



Jutrzejszy dzień to kolejne przełomowe wydarzenie w dziejach Piranha Bytes - światową premierę ma bowiem ich nowe dziecko, ELEX. Ta produkcja to niewątpliwie największe przedsięwzięcie, jakiego postanowił podjąć się trzydziestoosobowy zespół z siedzibą w niemieckim Essen. Wymieszanie zaawansowanych technologii z tradycyjną walką za pomocą mieczy i magii, ogromny, w pełni otwarty świat czy liczne nawiązania do Gothic'a to kluczowe punkty charakteryzujące tę grę.



Już za kilkanaście godzin dowiemy się co dokładnie kryje w sobie ELEX i jego post-apokaliptyczny świat - ten czas oczekiwania warto poświęcić jednak na nie bierne wyczekiwanie kuriera bądź maila z kluczem do tytułu, lecz na wspomnienie wszystkich poprzednich gier studia Piranha Bytes. Idealną okazję dał do tego Patryk Rojewski, który wraz z Grimbem (założycielem TheShielders) postanowił nieco podzielić się swoimi odczuciami związanymi z produkcjami tego niemieckiego studia. Zarówno Rojo, jak i Dominik opowiedzieli o najważniejszych aspektach chociażby Gothic'a oraz Risen'a, które sprawiły, że te gry nie były tylko przelotnym epizodem w ich "gamingowej" historii. Przedstawili oni również swoje obawy i oczekiwania względem jutrzejszej premiery ELEX'a. Cały film znajdziecie poniżej - jest on dość długi, lecz jeśli jesteś fanem tytułów od Piranha Bytes to myślimy, że naprawdę warto poświęcić te kilkadziesiąt minut.



ELEX ma swoją premierę zaledwie kilka dni po dwudziestej rocznicy powstania firmy. Z tej okazji grupa fanów tego studia, a w tym także Patryk Rojewski postanowili podziękować jego pracownikom za trud włożony w produkcję wszystkich gier.


SPRAWDŹ WIEDZĘ O ROJU W QUZIE NA NASZEJ STRONIE!



Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.