ROJO i NazZeS nagrali materiał o tym, jak zhakowano im konta YouTube

ROJO i NazZeS nagrali materiał o tym, jak zhakowano im konta YouTube

Ataki na twórców YouTube niestety są coraz częstszym zjawiskiem. W ostatnich miesiącach słyszeliśmy o przynajmniej kilku takich sprawach z polskimi YouTuberami w roli głównej. ROJO oraz NAzZes - twórcy, którzy padli ofiarami ataków hakerów, postanowili opowiedzieć o nich coś więcej.


Atak hakerski na kanał ROJSONA miał miejsce na początku grudnia 2020 roku, zaledwie tydzień po ataku na kanał Kubsona, Aliena, Kremola oraz Chorsmenów. O sprawie więcej pisaliśmy tutaj. Nie minęło wiele czasu, gdy konta wszystkich poprzednich twórców udało się odzyskać, a ofiarą padł kolejny polski YouTuber - NazZeS.


Teraz, po odzyskaniu dostępu do kanału, twórca nagrał film, w którym przedstawił jak wyglądał atak oraz na co warto uważać. YouTuber powiedział, że kanał został przejęty poprzez rzekomą ofertę perfekcyjnie przygotowanej współpracy. Twórca otrzymał launcher do gry, który po uruchomieniu działał na zasadzie keyloggera, który wykrada hasła ze sprzętu. W momencie jego odpalania NazZeS nie był jednak tego świadomy i skontaktował się ze wsparciem, które poprosiło o numer telefonu. W ten sposób hakerzy utworzyli bramkę SMS i złamali weryfikację dwuetapową na jego koncie Google.Gościem materiału NazZeSa jest ROJO, który momentalnie pomógł mniejszemu YouTuberowi. Patryk na filmie opowiedział swoją historię, która wyglądała bardzo podobnie oraz ostrzegł widzów przed podobnymi praktykami hakerów.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.